RN731JTTD6121A10
Mfr.Part #
RN731JTTD6121A10
Description
RES 6.12K OHM 0.05% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.12kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD6121A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6121A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.12kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C