RN731JTTD6120F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6120F50
Description
RES 612 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
612Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD6120F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6120F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 612Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C