RN731JTTD6120F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6120F25
Description
RES 612 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Resistance :
612Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD6120F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6120F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 612Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C