RN731JTTD6120F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6120F100
Description
RES 612 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
612Ohm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD6120F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6120F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 612Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C