RN731JTTD6120D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6120D25
Description
RES 612 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
612Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
EAR99
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6120D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6120D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 612Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C