RN731JTTD6120D10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD6120D10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 612 OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
612Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W