RN731JTTD6120C50
Mfr.Part #
RN731JTTD6120C50
Description
RES 612 OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
612Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD6120C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6120C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 612Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C