RN731JTTD6120B10
Mfr.Part #
RN731JTTD6120B10
Description
RES 612 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
612Ohm
Working Voltage :
75V
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Datasheets
RN731JTTD6120B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6120B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 612Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C