RN731JTTD60R4F50
Mfr.Part #
RN731JTTD60R4F50
Description
RES 60.4 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Resistance :
60.4Ohm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
yes
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD60R4F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD60R4F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 60.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C