RN731JTTD60R4F25
Mfr.Part #
RN731JTTD60R4F25
Description
RES 60.4 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
60.4Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
RN73
Datasheets
RN731JTTD60R4F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD60R4F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 60.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C