RN731JTTD60R4D25
Mfr.Part #
RN731JTTD60R4D25
Description
RES 60.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Resistance :
60.4Ohm
Datasheets
RN731JTTD60R4D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD60R4D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 60.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C