RN731JTTD60R4B50
Mfr.Part #
RN731JTTD60R4B50
Description
RES 60.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Surface Mount
Case Code (Metric) :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
60.4Ohm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
RN73
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD60R4B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD60R4B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 60.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C