RN731JTTD60R4B25
Mfr.Part #
RN731JTTD60R4B25
Description
RES 60.4 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
60.4Ohm