RN731JTTD6042D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6042D25
Description
RES 60.4K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
60.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
RN73
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD6042D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6042D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 60.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C