RN731JTTD6042D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6042D100
Description
RES 60.4K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
60.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD6042D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6042D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 60.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C