RN731JTTD6042C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6042C25
Description
RES 60.4K OHM 0.25% 1/16W 0603
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Thin Film
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RN73
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
60.4kOhm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD6042C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6042C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 60.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C