RN731JTTD6041F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6041F25
Description
RES 6.04K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
RN73
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
6.04kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Thin Film
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD6041F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6041F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.04kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C