RN731JTTD6041D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6041D25
Description
RES 6.04K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
6.04kOhm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
yes
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD6041D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6041D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.04kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C