RN731JTTD6041D10
Mfr.Part #
RN731JTTD6041D10
Description
RES 6.04K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
6.04kOhm
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
yes
Datasheets
RN731JTTD6041D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6041D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.04kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C