RN731JTTD6041C10
Mfr.Part #
RN731JTTD6041C10
Description
RES 6.04K OHM 0.25% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.04kOhm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C