RN731JTTD6041B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6041B25
Description
RES 6.04K OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Resistance :
6.04kOhm
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Case Code (Imperial) :
RN73
Datasheets
RN731JTTD6041B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6041B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.04kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C