RN731JTTD6041B05
Mfr.Part #
RN731JTTD6041B05
Description
RES 6.04K OHM 0.1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
6.04kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V