RN731JTTD6040F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6040F50
Description
RES 604 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
604Ohm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6040F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6040F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 604Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C