RN731JTTD6040F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6040F25
Description
RES 604 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Resistance :
604Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Weight :
2.012816mg
EAR99
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW