RN731JTTD6040F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6040F100
Description
RES 604 OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
604Ohm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD6040F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6040F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 604Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C