RN731JTTD6040D50
Mfr.Part #
RN731JTTD6040D50
Description
RES 604 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
604Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm