RN731JTTD6040D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6040D100
Description
RES 604 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Resistance :
604Ohm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6040D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6040D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 604Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C