RN731JTTD6040C10
Mfr.Part #
RN731JTTD6040C10
Description
RES 604 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
604Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W