RN731JTTD6040B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6040B50
Description
RES 604 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
604Ohm
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6040B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6040B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 604Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C