RN731JTTD6040B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6040B25
Description
RES 604 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
604Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V