RN731JTTD59R7F50
Mfr.Part #
RN731JTTD59R7F50
Description
RES 59.7 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
59.7Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD59R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD59R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C