RN731JTTD59R7F25
Mfr.Part #
RN731JTTD59R7F25
Description
RES 59.7 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
59.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD59R7F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD59R7F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C