RN731JTTD59R7D25
Mfr.Part #
RN731JTTD59R7D25
Description
RES 59.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
59.7Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD59R7D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD59R7D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C