RN731JTTD59R7D100
Mfr.Part #
RN731JTTD59R7D100
Description
RES 59.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
59.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD59R7D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD59R7D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C