RN731JTTD59R7B50
Mfr.Part #
RN731JTTD59R7B50
Description
RES 59.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
59.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD59R7B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD59R7B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C