RN731JTTD59R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD59R0F50
Description
RES 59 OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Published :
Power Rating :
63mW
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
2
Pbfree Code :
yes
Resistance :
59Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD59R0F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD59R0F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C