RN731JTTD59R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD59R0F25
Description
RES 59 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Resistance :
59Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm