RN731JTTD59R0D25
Mfr.Part #
RN731JTTD59R0D25
Description
RES 59 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
59Ohm
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD59R0D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD59R0D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C