RN731JTTD59R0D100
Mfr.Part #
RN731JTTD59R0D100
Description
RES 59 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
59Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V