RN731JTTD5972F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5972F25
Description
RES 59.7K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
59.7kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W