RN731JTTD5972D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5972D25
Description
RES 59.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
59.7kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD5972D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5972D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C