RN731JTTD5972D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5972D100
Description
RES 59.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
59.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD5972D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5972D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C