RN731JTTD5972B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5972B25
Description
RES 59.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
59.7kOhm
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD5972B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5972B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C