RN731JTTD5971F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5971F25
Description
RES 5.97K OHM 1% 1/16W 0603
2
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
5.97kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD5971F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5971F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.97kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C