RN731JTTD5971D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5971D100
Description
RES 5.97K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
5.97kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD5971D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5971D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.97kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C