RN731JTTD5971B05
Mfr.Part #
RN731JTTD5971B05
Description
RES 5.97K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
5.97kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V