RN731JTTD5970F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5970F50
Description
RES 597 OHM 1% 1/16W 0603
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
597Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD5970F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5970F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 597Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C