RN731JTTD5970D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5970D25
Description
RES 597 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
597Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W