RN731JTTD5970D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5970D100
Description
RES 597 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
597Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%