RN731JTTD5970C10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD5970C10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 597 OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm